Lektorzy


Wszyscy nasi lektorzy posiadają wyższe wykształcenie oraz specjalne przygotowanie do nauczania języka niemieckiego jako języka obcego


dr Jadwiga Dethloff

W 1992r. wspólnie z mężem Michaelem założyła Dethloff Deutschschule, która od 1994r. działa również jako Centrum Egzaminacyjne Goethe-Institut. Odpowiada za całokształt pracy szkoły.


tel. 693 471 450, e-mail: info@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Tomasz Wziątek

„Każdy człowiek ma swoją opowieść, każda opowieść ma swojego mistrza.”
Dąży do zbudowania zespołu ludzi, których inni uważają za mistrzów w tym, co robią.


tel. 509 845 978, e-mail: tomasz.wziatek@dethloff.pl

Czytaj więcej

Sekretariat szkolny

 

mgr Bożenna Kostkowska

Ludzie to jej pasja. Choć w finansach podobno też jest całkiem niezła :) . W wolnych chwilach wsiada na rower i ucieka za miasto!

Czytaj więcej

Lektorzy w kolejności alfabetycznej


mgr Dorota Brzezińska-Dąblowska

Nauczycielka języka niemieckiego. Wielbicielka nadmorskich klimatów, podróży i zdrowego stylu życia. Jej zamiłowanie do niemieckiego wzięło górę nad fascynacja psychologią.


e-mail: dorota.brzezinska@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Katarzyna Dejnek-Szczygieł

Nauczycielka języka niemieckiego. Od 2002 roku uczy języka niemieckiego w Dethloff Deutschschule, czasami z lepszym a czasami z gorszym skutkiem :). To co robi, można śmiało nazwać jej pasją.


e-mail: katarzyna.dejnek@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Julita Dolatowska-Rybka

Nauczycielka języka niemieckiego. Jej żywioł to ogień i ziemia, twardo (zwykle) stąpa po ziemi, ale jeżeli zapali się do pomysłu, trudno ją zatrzymać. W wolnym czasie relaksuje się wśród zieleni.


e-mail: julita.dolatowska@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Katarzyna Grambur

Nauczycielka języka niemieckiego. Absolwentka Lingwistyki Stosowanej UMCS w kombinacji język angielski + język niemiecki (specjalizacja glottodydaktyczna i translatoryczna). Racjonalna do bólu, co niejednokrotnie wytykają jej przyjaciele. ;) Od kilku lat cierpi na chroniczny brak czasu, a od urodzenia – na przewlekłą chorobę zwaną perfekcjonizmem, która zbyt często komplikuje jej życie.

Czytaj więcej

mgr Marek Jędrzejowski

Nauczyciel języka niemieckiego. Absolwent filologii germańskiej, którą ukończył oczywiście :) z wyróżnieniem. Na co dzień pracownik Instytutu Germanistyki i Lingwistyki Stosowanej UMCS kształcący kolejne pokolenia germanistów.


e-mail: marek.jedrzejowski@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Katarzyna Kozłowska

Nauczycielka języka niemieckiego. Katarzyna, choć zdecydowanie bardziej odpowiada jej niemiecka wersja jej imienia czyli Kathrin. W taki sposób zwracają się do niej jej przyjaciele z Niemiec, których poznała dawno, dawno temu, bo jeszcze w 1999 roku, podczas rocznego pobytu na uniwersytecie w Münster w ramach stypendium DAAD. Przyjaźń ta trwa nieprzerwanie już 17 lat i niemalże tak długo zajmuje się też nauczaniem języka niemieckiego.


e-mail: katarzyna.kozlowska@dethloff.pl

Czytaj więcej

dr Ilona Kubejko

Nauczycielka języka niemieckiego. Kocha dalekie podróże, wysokie góry, kwietne łąki i jazdę na rowerze. Wyznaje zasadę, że każdy dzień wzbogaca nas o nowe, cenne doświadczenia.


e-mail: ilona.kubejko@dethloff.pl

Czytaj więcej

Stephan Kuhlmann

Die Welt ist mein Wohnzimmer. Ich glaube, besser beschreiben kann ich mich nicht ;) Als Kind in Afrika aufgewachsen, im Nahen Osten zur Schule gegangen. Erst als Teenager nannte ich Deutschland mein Zuhause! Und jetzt Polen!

Czytaj więcej

mgr Anna Kupiszewska

Nauczycielka języka niemieckiego. Absolwentka lingwistyki stosowanej UMCS. Niemiecki to jej miłość od… tak właściwie to od pierwszego spotkania z tym językiem w szkole gimnazjalnej ;) Dzięki wspaniałym nauczycielom germańskie uczucie nie wygasło, ale kwitnie nadal. Teraz swoim zamiłowaniem do języka chce się dzielić z innymi :)


e-mail: anna.kupiszewska@dethloff.pl

Czytaj więcej

dr Iwona Machowicz

Nauczycielka języka niemieckiego. Uwielbia podróże małe i duże, odkrywanie nowych kultur, czytanie, wędrówki po górach i żeglarstwo. Chciałaby regularnie biegać, ale jak dotąd nie udało jej się zrealizować tego zamierzenia. Za to codziennie spaceruje z adoptowanym psem rasy mieszaniec pospolity. I od niedawna ćwiczy jogę.


e-mail: iwona.machowicz@dethloff.pl

Czytaj więcej

dr Joanna Pędzisz

Nauczycielka języka niemieckiego. Urodzona w miesiącu, w którym kwitną białe bzy. W roku jej urodzenia pojawiła się dwukrotnie szczęśliwa liczba. Z wykształcenia germanistka, której po wielu latach poszukiwań udało się zaleźć pasję – taniec – alternatywę i inspirację dla wykonywanego zawodu.


e-mail: joanna.pedzisz@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Monika Sadlej

Nauczycielka języka niemieckiego. Absolwentka filologii germańskiej UMCS. Dobra książka, muzyka i kino, to coś co kradnie jej czas wolny. Jest zorganizowana - Ordnung muss sein! :), wesoła i … głośna ;) .


e-mail: monika.baranowska@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Anna Sochal

Nauczycielka języka niemieckiego. Interesuje się literaturą, filmem i sportami motorowymi, szczególnie sportem żużlowym. W wolnym czasie chętnie pływa, zimą jeździ na nartach, a latem na rowerze. Ma duże grono przyjaciół, z którymi chętnie spędza wolne chwile. Lubi też zwierzęta – obecnie ma w domu psa, sznaucera miniaturowego.


e-mail: anna.sochal@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Joanna Sokołowska

Nauczycielka języka niemieckiego. Naukę języków obcych traktuje jako klucz do poznania innych kultur i bilet do fantastycznych podróży. Potrafi z zaciekawieniem oprowadzić po kultowych miejscach berlińskiej bohemy, gdzie Hefeweizen doskonale komponuje się z piosenkami Svena Regenera. Stypendystka DAAD.


e-mail: joanna.sokolowska@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Małgorzata Wojciechowska

Nauczycielka języka niemieckiego. Szkołę Języka Niemieckiego poznała bardzo dobrze już jako nastolatka, kiedy zaczęła się tu uczyć na poziomie A1. Szybko odkryła pasję do kolejnego języka obcego.


e-mail: malgorzata.wojciechowska@dethloff.pl

Czytaj więcej

mgr Katarzyna Żurawska

Nauczycielka języka niemieckiego. Choć z głową lekko w chmurach, to stopami mocno po ziemi i wielkim serduszkiem gdzieś pośrodku kroczy prowadząc swoich uczniów przez zawiłości języka niemieckiego. Propagatorka hasła: „Englisch ist dein Muss, Deutsch ist dein Plus” w mowie i czynach.


e-mail: katarzyna.zurawska@dethloff.pl

Czytaj więcej